תפריט נגישות

סרן נועם שנער ז"ל

נועם שנער
בן 22 בנפלו
בן הניה וחיים
נולד ברחובות
בכ"ג באב תשל"ד, 11/8/1974
התגורר באשדוד
התגייס ב-ינואר 1993
שרת בחיל האויר
יחידה: טייסת 100
נפל בעת שירותו
בי"ב בכסלו תשנ"ז, 23/11/1996
מקום נפילה: פתח תקוה
באזור מרכז הארץ והשפלה
מקום קבורה: אשדוד
הותיר: הורים, שתי אחיות - יעל ונילי ואח - יואב

קורות חיים

נולד ברחובות. בן להניה וחיים שנער. אח ליעל נילי ויואב.

בילדותו גר עם משפחתו באשדוד. את כיתה א' למד בביה"ס היסודי "שזר" באשדוד.

בסוף שנת 1981, עברו הוריו ביחד עם משפחתו לדרום אפריקה למשך 5 שנים. בשנת 1986 חזר לארץ והחל ללמוד בבית הספר מקיף ד' באשדוד שם למד עד כיתה ט'. בכיתה י' עבר לפנימייה הצבאית שליד ביה"ס הראלי בחיפה ובו השלים את לימודיו התיכוניים.

בדצמבר 1992, החל את שרותו הצבאי בקורס טיס מס' 131 אותו סיים כטייס תובלה בדצמבר 1994. לאחר קא"מ בטייסת 122 הוצב, באפריל 1995 בטייסת 100. הוא תואר ע"י מפקדיו כקצין חרוץ, מסור ובעל רמה אישית גבוהה שהיו בו שאיפה לעשייה משולבת ברצון רב לתרום לחברה.

בערב פסח לאחר בדיקות מקיפות נמצא כי נעם סובל מסרטן בעצם הכסל. הוא טופל במשך 8 חודשים בביה"ח "שניידר" בפ"ת, נלחם בנחישות במחלה ובאצילות נפש ביקש שלא להיות טרח על משפחתו. למרות הסבל הרב הגופני והנפשי נהג בקור רוח ובצלילות מחשבה תוך שהוא שומר ומקפיד על מכובדות הופעתו. בתאריך 23.11.1996 נפטר.

נועם היה אישיות חברתית, וקסמו האישי "קנה" לו מקום של כבוד בכל מקום אליו נקלע. היה חובב ספורט מושבע ואהב לשחק כדורגל עם חבריו. שלט היטב בנעשה בקבוצות הכדורגל בארץ ואהד את "מכבי חיפה". אהב מוסיקה וניחן בשמיעה מוסיקלית מעולה. רגיש ביותר לאסטטיקה הן בלבושו והן בכל הסובב אותו. נועם אהב את הטיסה בכל מאודו והשלים במהירות ובשמחה עם העברתו במסגרת קורס הטייס ממגמת קרב לתובלה. בחודשי חייו האחרונים הפגין נחישות ואומץ רב בלוחמו על חייו.

בניית אתרים: