תפריט נגישות

רס"ן חיים פיאלקוב פלד ז"ל

חיים פיאלקוב
בן 30 בנפלו
בן לידיה ואריה
נולד בחדרה
בי"א באב תשי"ג, 23/7/1953
התגייס ב-נובמבר 1971
שרת בחיל המודיעין
יחידה: בה"ד 15
נפל בעת שירותו
בי"ב באלול תשמ"ג, 21/8/1983
מקום נפילה: כביש חיפה-ת"א
באזור מרכז הארץ והשפלה
מקום קבורה: חיפה
הותיר: רעיה, שני בנים, הורים, אח ואחות

קורות חיים

בן לידיה ואריה, נולד ביום י"א באב תשי"ג (23.7.1953) בחדרה. את לימודיו התחיל בבית-ספר יסודי בחיפה. אחרי שהשלים שמונה כיתות עבר לפנימייה הצבאית בחיפה. הוא סיים את לימודיו התיכוניים במגמת מזרחנות. עוד בהיותו תלמיד בפנימיה עבר חיים קורס צניחה. לפני שהתגייס לצה"ל הוצע לו לשרת בחיל-הים, אך הוא העדיף את חיל-השריון.

בנובמבר 1971 התגייס והוצב בחיל-השריון. חיים עבר קורס נהגי טנק והועלה לדרגת רב"ט. מסיבות בריאות הועבר מחיל קרבי לחיל-המודיעין. הוא נשלח לקורס מש"קי מודיעין וביולי 1972 הוענקה לו דרגת סמל. במהלך שנת 1973 עבר שורה של קורסים מקצועיים בחיל-המודיעין, השלים קורס קצינים בסיסי וקורס קציני פיענוח. במאי 1973 הוענקה לו דרגת סג"ם.

חיים השתתף כקצין מודיעין במלחמת יום הכיפורים. אחרי המלחמה, במאי 1975, הועלה לדרגת סגן. חוות-הדעת של מפקדיו עליו היתה כי: "הוא קצין טוב מאוד, בעל ידע מקצועי רב, השקיע עבודה ומאמצים רבים כדי לרכוש ידע". במאי 1976 הועלה לדרגת סרן. תקופה ארוכה שירת כמדריך קציני מילואים בחיל-המודיעין.

באוקטובר 1979 הועלה לדרגת רב-סרן. באותו חודש התחיל ללמוד משפטים באוניברסיטת תל-אביב במסגרת שירותו הצבאי, אך לא הספיק להשלים את לימודיו.

ביום 12.8.1983 נהג במכוניתו, בתפקיד, בכביש חיפה. ליד מחלף עתלית אירעה תאונה וחיים נפצע פצעים אנושים. תשעה ימים נאבק על חייו וביום י"ב באלול תשמ"ג (21.8.1983) מת מפצעיו. בן 30 היה במותו.

הוא הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בחיפה. השאיר אחריו רעיה, שני בנים, הורים, אח ואחות.

מפקד יחידתו כתב עליו במכתב תנחומים למשפחתו: "לאורך כל תקופת שירותו בחיל-המודיעין ביצע חיים את תפקידו ללא דופי, במקצועיות, בחכמת-חיים ובשקט נפשי. כאשר היה עמנו, נוסף לתחושת החברות ידענו כי יש לנו על מי לסמוך. איבדנו את אחד הקצינים המעולים בחיל".

בניית אתרים: