תפריט נגישות

סרן נדב-שמואל כרמי ז"ל

קורות חיים מספר יזכור


נדב, בן נירה ונתן, נולד ביום י' בכסלו תשי"ג (28.11.1952) בקיבוץ סער. הוא למד בבית-הספר היסודי "הבונים" בקרית-ביאליק ואחרי-כן המשיך בלימודיו בפנימייה הצבאית, שליד בית-הספר הריאלי בחיפה.
נדב היה תלמיד מצטיין, הן בבית-הספר היסודי והן בבית-הספר התיכון, אהוב על מוריו ומקובל על חבריו. הללו כינו אותו "עורך דין", על שום שתמיד לחם את מלחמת הצדק של תלמידי הכיתה, הגן עליהם, תיווך וביקש את הפשרה ככל שיכול.
בימים שלמד בבית-הספר היסודי נמנה עם חברי תזמורת הנוער של עיריית קרית-ביאליק. מוריו בפנימייה הצבאית שיבחוהו הרבה על חריצותו ועל שקדנותו, והעניקו לו מכתב הוקרה ותעודה מיוחדת על הישגיו. נדב היה חברותי מאוד וידע לקרב אליו ידידים רבים בהומור שלו, בטוב לב ובאהבתו לעזור ולסייע. הוא היה מעמיק חשוב ובוחן כל ענין לכל פרטיו ודקדוקיו. איש נעים-שיחה היה ותחומי התעניינותו רבים.
הוא אהב מאוד את בני משפחתו, היה בן נאמן ומסור להוריו, רחש כבוד רב להם ואהבה נפלאה לאחיותיו. הוא היה חובב ספורט ונלהב בעיקר למשחק הכדורסל. גם לטייל אהב, וטרם שגויס ערך טיול גדול ברחבי הארץ ובכמה ממדינות אירופה.
נדב גויס לצה"ל בתחילת נובמבר 1970 והתנדב לחיל הצנחנים. בקורס הצניחה השתלם כאשר למד בפנימייה הצבאית. למחרת גיוסו, ירד להשתלמות קורס מ"כים על גדות תעלת-סואץ. את רוב ימי שירותו עשה על גדות תעלת-סואץ וברמת-הגולן, בגדוד צנחנים. השתלם בקורס קציני חי"ר וסיים אותו כחניך מצטיין פלוגתי.
השתתף ברוב פעולות התגמול בעת שירותו.
מפקדיו אמרו עליו, שהיה קצין אחראי ונבון, ממושמע ותקיף, יוזם, החלטי, מסור ויסודי, בעל יכולת, אהוד ומשמש דוגמה ומופת לחייליו. הוא היה חרוץ, בעל רצון להתקדם ובעל כושר גופני יוצא מן הכלל. הוא נמנה עם המשרתים בצבא הקבע. ב- 3.5.1973 הועלה לתפקיד סמ"פ בכיר בתקן סרן.
בימי המלחמה הראשונים עשה נדב בטסה, להגן על האזור מפני חיילי הקומנדו המצרי.
ביום כ"ד בתשרי תשל"ד (20.10.1973), בשעות הצהריים, בקרב טיהור ליד סרפאום, בדרך לאיסמעיליה, נפל נדב.
הוא הובא למנוחת עולמים בבית העלמין בחיפה.
לאחר נופלו הוענקה לו דרגת סרן.

בניית אתרים: